Aktualności

Pierwsza pomoc przedmedyczna i o służbie w Policji

Data publikacji 30.05.2023

Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz na temat służby w Policji, to tematy poruszane przez ostrowskich policjantów podczas czwartkowej wizyty w ZS Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.

Ostrowscy policjanci kontynuują spotkania podczas których prezentują zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tym razem policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii odwiedzili uczniów klasy mundurowej ZS Nr 1 przy ul. R. Rubinkowskiego. Podczas zajęć z wykorzystaniem fantoma policjanci omawiali sposób postępowania w przypadku wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ułożenia w pozycji bocznej ustalonej oraz innych sytuacji gdy zagrożone jest zdrowie a nawet życie ludzkie. Wizyta policjantów była również dobrą okazją do rozmowy z młodzieżą na temat służby w Policji oraz zadaniami jakie wykonują funkcjonariusze.
 
Policjanci uczestniczą cyklicznie w szkoleniach w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podstawy postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia powinien znać każdy bez względu na wiek czy rodzaj wykonywanej pracy. Takie umiejętności mogą być potrzebne zarówno w domu jak i w miejscu pracy gdy osoba najbliższa/znajomy nagle źle się poczuje.
 
Wszystkie osoby mieszkające na terenie powiatu ostrowskiego zainteresowane pełnieniem służby w Policji zapraszamy do KPP w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. płk. K. Piłata 12 (Zespół Kadr i Szkolenia) codziennie w godz. 8:00-15:00.
Informacja pod nr tel 47 704 42 23.

mł.asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony