Aktualności

Jeden jechał 185 km/h drugi 201 km/h drogą S-8, obydwaj zostali ukarani wysokimi mandatami

Data publikacji 07.06.2023

Pomimo naszych apeli do kierowców o jazdę zgodną z przepisami (czyli max. 120 km/h) na drodze S-8, większość kierowców nadal traktuje tę trasę jako tor wyścigowy, na którym testują możliwości swoich aut. Ostrowscy policjanci działający w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED dyscyplinują takich kierowców, aby nie doszło do tragedii na drodze.

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. Jest to szczególnie niebezpieczne na drogach o dużym natężeniu ruchu, niewątpliwie trasa S-8 biegnąca przez powiat ostrowski do takich należy. Występuje tam duże natężenie ruchu samochodów ciężarowych, jak i osobowych, dlatego ostrowscy policjanci z ruchu drogowego należący do Mazowieckiej Grupy SPEED patrolują S-8 w trosce o bezpieczeństwo innych kierowców. Podczas służby policjanci przekraczają niejednokrotnie granice powiatu, taka sytuacja miała miejsce w miniony piątek wieczorem, patrol zatrzymał w Ojcowiźnie na terenie powiatu wyszkowskiego dwóch kierowców „wyścigowych”. Obydwaj dotkliwie odczuli niestosowanie się do znaków dot. jazdy z określoną prędkością.

Po godz. 20:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą, 43-letni mieszkaniec woj. podkarpackiego jechał drogą S-8 201 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł i 15 punktami karnymi, chwilę później policjanci zatrzymali kierowcę mazdy. 28-letni obywatel Estonii jechał 185 km/h zapłacił 2000 zł mandatu.

Jeszcze raz apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z przepisami i przypominamy, że droga S-8 to nie tor wyścigowy, dopuszczalna prędkość wynosi tam max. 120 km/h. Kierowcy niestosujący się do tych ograniczeń muszą liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

 

Autro: mł. asp. Marzena Laczkowska

Opis filmu: Nagranie w policyjnego wideorejestratora

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.56 MB)

Powrót na górę strony