Aktualności

Ostrowscy i małkińscy policjanci kontrolują dzikie kąpieliska

Data publikacji 07.06.2023

Ostrowscy i małkińscy policjanci co roku gdy temperatura na zewnątrz wzrasta kontrolują dzikie kąpieliska, które niestety przyciągają osoby spragnione ochłody. Niestety wybór takich niestrzeżonych miejsc do kąpieli może skończyć się tragicznie.

Jeszcze lato na dobre nie zaczęło się a niestety od początku czerwca w naszym karju utonęło już kilka osób. Niestety główną przyczyną utonięć jest wybór niestrzeżonego dzikiego kąpieliska, przecenianie swoich możliwości oraz wchodzenie do wody po wypiciu alkoholu. Ostrowscy i małkińscy policjanci aby zapobiec tragedii na tzw . dzikich kąpieliskach kontrolują te miejsca i przestrzegają osoby tam przebywające przed wchodzeniem do wody. Na terenie powiatu ostrowskiego są to głównie sztuczne zbiorniki powstałe po wydobyciu żwiru. Te miejsca są oznaczone znakami zakazu kąpieli a także czarnymi punktami wodnymi informującymi, że utonął tam człowiek.
 
Zbliżający się długi ciepły długi weekend będzie zachęcał do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu np.nad wodą. Pamiętajmy, że jest jeszcze za wcześnie na kąpiel, woda jest zbyt zimna. Decydując się na kąpiel w miejscu niestrzeżonym, oznaczonym zakazem lub Czarnym Punktem Wodnym igramy ze śmiercią.
 
W powiecie ostrowskim Czarne Punkty Wodne znajdują się :
- w Kiełczewie (gmina Małkinia Górna) na starorzeczu rzeki Bug
- w Prosienicy ( gmina Ostrów Mazowiecka )na wyrobisku żwirowym
- w Przyborowiu (gmina Wąsewo) na wyrobisku pożwirowym
- w Kępistych Borowych (gmina Zaręby Kościelne) na wyrobisku pokopalnianym
W tych miejscach kąpiel jest szczególnie niebezpieczna dlatego apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o rozsądek aby ten długi weekend skończył bezpiecznie.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony