Aktualności

Podsumowanie Ewaluacyjnej Powiatowej Debaty Społecznej

Data publikacji 16.06.2023

Dziś przed południem w sali konferencyjnej Starostwa odbyła się Ewaluacyjna Powiatowa Debata Społeczna pt. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie".

Dziś przed południem w sali konferencyjnej Starostwa odbyła się Ewaluacyjna Powiatowa Debata Społeczna z udziałem Pana Starosty, ostrowskich policjantów z Komendantem mł.insp. Krzysztofem Szymańskim na czele oraz mieszkańcami powiatu ostrowskiego. W tym roku dzięki uprzejmości Pana Starosty debata miała również charakter videokonferencji, z takiej opcji skorzystali m.in włodarze gmin.
 
Jako pierwszy głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej mł.insp Krzysztof Szymański, który przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie powiatu ostrowskiego, skalę przestępczości i zagrożeń w ruchu drogowym. Komendant omówił również sposób działania aplikacji Moja Komenda oraz liczbę i rodzaj zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa a także prowadzone przez policjantów działania profilaktyczne wśród dzieci/młodzieży oraz dorosłych/seniorów.
 
Druga część spotkania przeznaczona była na dyskusję, w czasie której głos zabrali uczestnicy debaty. Pan Starosta Zbigniew Chrupek wspomniał m.in o parkowaniu aut ciężarowych na terenie miasta, gdzie występuje zakaz. Ten problem był już zgłaszany m.in przez mieszkańców poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na stronie oraz facebooku komendy zamieszczano również artykuły przypominające kierowcom przepisy ruchu drogowego w tym zakresie. Patrole ruchu drogowego w trakcie codziennej służby na ulicach miasta sprawdzają miejsca gdzie kierowcy aut ciężarowych nie stosują się do tego przepisu.
Debata zakończyła się podziękowaniem zarówno ze strony Komendanta oraz Pana Starosty za dobą współpracę w zakresie bezpieczeństwa mieszkańców.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony