Aktualności

Nietrzeźwy kierował autem nie miał też uprawnień

Data publikacji 21.06.2023

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego odpowie przed Sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz bez wymaganych uprawnień.

Wczoraj wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy, który kieruje autem pod wpływem alkoholu. Kierowca miał jechać drogą z Mokregolasu w kierunku Bartos. gm. Wąsewo. Gdy policjanci dojechali na miejsce osoba która to zgłosiła przekazała policjantom dokładne dane na temat auta którym poruszał się kierowca pod wpływem alkoholu. Podczas patrolu Wysocza policjanci zauważyli opisany w zgłoszeniu samochód zaparkowany przy jednej z posesji. Na podwórku był 37-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który przyznał się do kierowania autem. Mężczyzna został zbadany na stan trzeźwości miał ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie, ponadto nie miał uprawnień. Policjanci przewieźli mężczyznę do ostrowskiej komendy gdzie wykonali z nim niezbędne czynności, przesłuchano również świadka.
 
Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony