Aktualności

Znajomy poprzez komunikator prosi Cię o pożyczkę, uważaj to może być próba oszustwa

Data publikacji 27.06.2023

Apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o ostrożność w kontaktach poprzez komunikatory. Oszuści przejmują konta i przesyłają do osób "znajomych" prośby o pożyczki.

Wczoraj 25-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego zgłosił oszustwo. W niedzielę wieczorem poprzez komunikator mieszkaniec powiatu ostrowskiego otrzymał prośbę "od znajomego" o pożyczkę w formie przesłanego kodu do autoryzacji transakcji bankowych. Niestety mężczyzna spełnił prośbę dwukrotnie, z jego konta wypłacono tysiąc złotych. Potem odezwał się do niego "prawdziwy" znajomy i przekazał, że na jego konto społecznościowe ktoś się włamał i w jego imieniu przesyłał prośby o pożyczki.
 
Ponownie przypominamy, aby zachować ostrożność podczas kontaktów poprzez różnego rodzaju komunikatory. Jeżeli "znajomy" przesyła" prośbę o pożyczkę za pośrednictwem kodu do autoryzacji możemy być pewni, że jest to próba oszustwa. Wówczas warto zadzwonić do znajomego i zapytać, czy faktycznie wysyłał taką prośbę. Ograniczanie kontaktu jedynie do przesyłania wiadomości tekstowych niestety może skończyć się wypłaceniem pieniędzy z konta przez oszustów podszywających się pod znajomych.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony