Aktualności

Powiatowe ćwiczenia dowódczo-sztabowe

Data publikacji 03.07.2023

Celem powiatowych ćwiczeń dowódczo-sztabowych jest praktyczne przygotowanie funkcjonariuszy do reagowania w zdarzeniach kryzysowych.

W piątek przed południem na terenie lasu w pobliżu miejscowości Wiśniewo zostały przeprowadzone powiatowe ćwiczenia dowódczo-sztabowe z udziałem ostrowskich policjantów, państwowej i ochotniczych straży pożarnych, przedstawicieli nadleśnictwa oraz starostwa powiatowego będącego organizatorem.
Scenariusz ćwiczeń :
 
Strażnicy leśni w trakcie patrolu lasu odkryli nielegalną plantację konopii indyjskich o czym poinformowali dyżurnego ostrowskiej Policji. Na miejsce pojechali policjanci i znaleźli plantację marihuany. Policjanci zauważyli tam samochód marki toyota oraz dwóch mężczyzn zachowujących się podejrzanie. Jeden z mężczyzn na widok policjantów zaczął uciekać w głąb lasu drugi natomiast aby zniszczyć dowody podpalił rośliny. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani u jednego z nich policjanci znaleźli woreczek strunowy z suszem roślinnym - marihuaną. Niestety w wyniku trwającej suszy dochodzi od pożaru lasu, który szybko rozprzestrzenia się zagrażając okolicznym budynkom mieszkalnym. O pożarze zostaje powiadomiona straż pożarna, w akcję gaszenia włączają się też ochotnicze straże pożarne.
 
W piątkowych ćwiczeniach udział wzięli:
- policjanci z KPP Ostrów Mazowiecka
- przedstawicielki Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej
- funkcjonariusze KPPSP w Ostrowi Mazowieckiej
- OSP Wąsewo, OSP Nagoszewo, OSP Nagoszewka, OSP Komorow, OSP Nowa Osuchowa, WSP Komorowo
- Nadleśnictwo Wyszków/Straż Leśna

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony