Aktualności

UWAGA! oszuści nie próżnują, ich ofiarą padła 86-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego

Data publikacji 08.07.2023

Niestety przestępcy nadal oszukują seniorów, ich ofiarą wczoraj padła 86-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego. Kobieta straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Wczoraj wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o oszustwie metodą na "policjantkę". Do 86-letniej mieszkanki powiatu ostrowskiego na nr stacjonarny zadzwonila kobieta podająca się za policjantkę. Oszustka przekazała seniorce, że jej syn spowodował śmiertelny wypadek drogowy, ale za 60 tyś złotych jest w stanie pomóc synowi 86-latki w uniknięciu kary więzienia. Seniorka nie miała takiej kwoty w domu, więc w trakcie dalszej rozmowy umówiły się na przekazanie niższej kwoty. Po około 20 minutach od zakończenia rozmowy z fałszywą policjantką do drzwi mieszkania 86-latki zapukał mężczyzna, niestety seniorka przekazała mu pieniądze wierząc, że w ten sposób pomaga synowi.
 
DRODZY SENIORZY, kolejny raz przypominamy, prawdziwy policjant nigdy nie zadzwoni z taką propozycją pomocy i nie zażąda przekazania pieniędzy w celu uniknięcia kary. Apelujemy aby w przypadku odebrania telefonu z taką informacją natychmiast zakończyć rozmowę i skontaktować się z osobą która ma potrzebować rzekomej pomocy. Następnie prosimy aby o odebranym telefonie powiadomić dyżurnego ostrowskiej komendy. Tak postąpiła wczoraj inna mieszkanka powiatu ostrowskiego gdy odebrała telefon stacjonarny rzekomo od jej synowej. Kobieta powiedziała, że jej mąż a syn seniorki miał wypadek i są na komendzie Policji. Rozważna seniorka odpowiedziała, że za chwilę oddzwoni do niej na komórkę kończąc rozmowę. Oczywiście nie doszło do żadnego wypadku w ten sposób seniorka nie padła ofiarą oszustwa.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony