Aktualności

Odpowiedzialna opieka rodziców nad dziećmi

Data publikacji 13.07.2023

Dziecko będąc z rodzicem musi mieć zapewnioną odpowiednią opiekę gwarantującą poczucie bezpieczeństwa. Wczoraj małkińscy policjanci interweniowali z pracownikiem GOPS-u u nieodpowiedzialnej kobiety będącej pod działaniem alkoholu i opiekującej się dwójką małych dzieci.

Wczoraj po godz. 9:00 dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie od pracowniczki GOPS-u z Gminy Zaręby Kościelne z prośbą o wspólną intwerencję w domu 32-letniej kobiety. Podczas wizyty u 32-latki czuć było od niej alkohol a opiekowała się dójką dzieci w wieku 8 i 6 lat. Gdy na miejsce interwencji przyjechali dzielnicowi z małkińskiego komisariatu zbadali stan trzeźwości 32-latki miała prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie.  Do momentu powrotu drugiego rodzica, dzieci zostały pod opieką cioci. O sytuacji zostanie poinformowany ostrowski Sąd zajmujący się sprawami rodzinnymi.

Apelujemy do rodziców o więcej zdrowego rozsądku. Odpowiedzialny rodzic mający pod opieką dzieci nie pije alkoholu, aby nie narażać ich na niebezpieczeństwo.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony