Aktualności

Za pomocą komunikatora znajomy prosi Cię o pożyczkę, uważaj to może być próba oszustwa

Data publikacji 20.07.2023

Apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o zachowanie ostrożności w kontaktach za pomocą komunikatorów. Oszuści przejmują konta i przesyłają do osób "znajomych" prośby o pożyczki.

Wczoraj 40-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła oszustwo. W poniedziałek wieczorem kobieta zauważyła, że została wylogowana z komunikatora, próby ponownego logowania nie powiodły. Gdy po dłuższej chwili zalogowała się zobaczył, że z jej konta wysłano do kilku znajomych prośby o zapłatę za pomocą kodu do autoryzacji transakcji bankowych. Niestety na jej prośbę odpowiedział syn, przesyłając łącznie 3 kody na prawie 1300zł. Sprawą zajmą się policjanci z wydziału kryminalnego.
 
Ponownie przypominamy, aby zachować ostrożność podczas kontaktów poprzez różnego rodzaju komunikatory. Jeżeli "znajomy" przesyła" prośbę o pożyczkę za pośrednictwem kodu do autoryzacji możemy być pewni, że jest to próba oszustwa. Wówczas warto zadzwonić do znajomego i zapytać, czy faktycznie wysyłał taką prośbę. Ograniczanie kontaktu jedynie do przesyłania wiadomości tekstowych niestety może skończyć się wypłaceniem pieniędzy z konta przez oszustów podszywających się pod znajomych.
 
mł.asp Marzena Laczkowska
Powrót na górę strony