Aktualności

Zweryfikuj swój stan trzeźwości w recepcji ostrowskiej komendy, jeżeli planujesz kierować autem

Data publikacji 21.07.2023

Nietrzeźwi kierowcy są sprawcami śmiertelnych wypadków drogowych, dlatego zanim wsiądziesz za kierownicę auta w takim stanie zastanów się czy warto ryzykować.

Przed nami przedostatni weekend lipca. Jeśli jesteś odpowiedzialnym kierowcą i nie jest Ci obojętne własne zdrowie/życie oraz dobro rodziny a masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, możesz zbadać się w recepcji ostrowskiej komendy. Wystarczy chwila i będziesz wiedział, czy bez konsekwencji możesz kierować autem.

Jeżeli dzień wcześniej piłeś alkohol a planujesz kierować autem i nie wiesz czy już jesteś trzeźwy, możesz to zweryfikować w recepcji ostrowskiej komendy. Jedna zła decyzja może wpłynąć na życie Twoje i rodziny oraz innych osób, które przypadkiem spotkasz na swojej drodze. Jeżeli dzień po nie jesteś pewny swojego stanu trzeźwości, nie ryzykuj przyjdź i zbadaj się na Promilerze w recepcji ostrowskiej komendy. Badanie zajmie tylko chwilę i zyskasz pewność czy możesz kierować autem.

Kierowanie autem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności, sądowym zakazem kierowania autem jednej lub wszystkich kategorii oraz wpłatą od 5 tyś do 60 tyś zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony