Aktualności

Próbowali ukraść szyny kolejowe, po informacji od zgłaszającego zostali zatrzymani przez ostrowskich policjantów prewencji i ruchu drogowego

Data publikacji 25.07.2023

Po zgłoszeniu od mieszkańca powiatu ostrowskiego policjanci z prewencji i ruchu drogowego zatrzymali dwóch mężczyzn, próbujących ukraść tory kolejowe w Komorowie.

W sobotni wieczór dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Komorowie mężczyźni tną szyny kolejowe. Na miejsce pilnie pojechali ostrowscy policjanci prewencji, tam zgłaszający wskazał im miejsce gdzie było zaparkowane renault. W aucie siedzieli dwaj mężczyźni w wieku 59 i 40 lat z powiatu ostrowskiego. Mężczyźni nie byli w stanie wytłumaczyć policjantom po co są o tej porze w lesie. W bagażniku policjanci znaleźli m.in szlifierkę kątową posiadającą tarczę do cięcia metalu. Następnie policjanci sprawdzili stan szyn kolejowych w odległości klikuset metrów od zaparkowanego auta, znaleźli tam dwie tarcze do cięcia metalu oraz ślady nacięć. Mężczyźni zostali zatrzymani, trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży szyn kolejowych, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony