Aktualności

Prace na polach, maszyny rolnicze na drogach

Data publikacji 27.07.2023

Rozpoczął się pracowity okres dla rolników - żniwa. W związku z tym drogami przejeżdżają m.in kombajny, apelujemy zarówno do kierujących tymi dużymi maszynami jak i innych kierowców o ostrożną jazdę.

Rozpoczęły sie żniwa najbardziej pracowity okres w roku dla rolników. Na polach pracują kombajny, dlatego na drodze często możemy spotkać te maszyny. Kombajny będące maszyną o dużych rozmiarach jadą z małą prędkością co może prowadzić do powstawania kolumny samochodów jadących za nimi. Niecierpliwi kierowcy często próbują wyprzedzić kombajn, wówczas powinni pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności.

Operatorzy kombajnu jeżeli mają taką możliwość powinni zjeżdżać na prawe pobocze aby przepuścić kierujących autem. Ponadto podczas przejazdu drogą powinni heder holować z tyłu. Jazda z hederem z przodu zajmuje znacznie większą część drogi co uniemożliwia widoczność innym uczestnikom ruchu drogowego. Przypominamy osobom kierującym maszynami rolniczymi, aby absolutnie nie wykonywać żadnych prac polowych pod wpływem alkoholu.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony