Aktualności

Policjanci odnaleźli mężczyznę, który wyjechał z domu, stracił orientację w terenie i nie mógł samodzielnie wrócić do domu

Data publikacji 27.07.2023

Ostrowscy policjanci odnaleźli mężczyznę, który wyjechał z domu, stracił orientację i nie był w stanie samodzielnie wrócić.

We wtorek przed północą dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał tel od dyżurnego KWP zs. w Radomiu. Zadzwonił tam mężczyzna mieszkający poza granicami Polski i zgłosił, że zaginął jego 76-letni teść mieszkaniec gminy Stary Lubotyń. Mężczyzna miał około godz. 21:00 wyjechać z domu inwalidzkim skuterem po paliwo. Kontakt telefoniczny nawiązał z nim syn jednak 76-latek nie był w stanie powiedzieć gdzie się znajduje. Dyżurny ostrowskiej komendy do poszukiwań 76-latka wysłał patrole z ruchu drogowego i prewencji. Policjanci sprawdzili m.in okolice Prosienicy, Żochowa, Radwan i Szumowa. Policjanci z KWP zs. w Radomiu ustalili miejsce logowania się telefonu, który miał ze sobą 76-latek. Przed godz. 3:00 policjanci z prewencji przekazali, że odnaleźli 76-latka w pobliżu Remizy OSP w Srebrnej pow. Zambrowski. Mężczyzna siedział na ławce, nie wiedział gdzie jest i w jaki sposób tam dotarł. 76-latek nie potrzebował pomocy lekarskiej, trafił pod opiekę syna.

asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony