Aktualności

Dwóch mieszkańców powiatu ostrowskiego odpowie za kradzież z włamaniem

Data publikacji 04.08.2023

W ostatnich dniach na terenie powiatu ostrowskiego doszło do kradzieży z włamaniem, w związku z tymi zdarzeniami ostrowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn.

W poniedziałkowe popołudnie dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego domu znajdującego się na terenie gminy Ostrów Mazowiecka. Gdy na miejsce dojechali policjanci właściciel przekazał im, że gdy przyjechał na swoją działkę w niezamieszkałym domu zauważył mężczyznę. Ten na widok właściciela uciekł do pobliskiego lasu. Dyżurny na miejsce wysłał policjanta-przewodnika z psem tropiącym. Psi funkcjonariusz doprowadził do auta sprawcy pozostawionego w pobliskim lesie. Mundurowi ustalili właściciela auta - 33-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Następnego dnia po południu do ostrowskiej komendy przyszedł 33-letni właściciel auta aby sprawdzić gdzie jest jego samochód, wówczas mężczyzna został zatrzymany. Po zebranych dowodach, 33-latek usłyszał zarzut.

Natomiast w środę wieczorem na terenie gminy Stary Lubotyń ostrowscy policjanci zatrzymali 43-latka w związku z kradzieżą z włamaniem do kontenera budowlanego w Gniazdowie na przełomie czerwca i lipca. Wówczas łupem sprawcy padły narzędzia budowlane. Po skompletowaniu dowodów w sprawie 43-latek usłyszał zarzut.

Za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony