Aktualności

Nieudana próba oszustwa na policjantkę

Data publikacji 07.08.2023

Przestępcy próbowali oszukać mieszkańców powiatu ostrowskiego metodą na "policjantkę". Nie udało im się dzięki rozsądkowi seniorów.

W piątek późnym wieczorem przestępcy próbowali oszukać trójkę seniorów z powiatu ostrowskiego. Do 81-letniej mieszkanki powiatu ostrowskiego zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę. Przekazała, że z jej winy doszło do wypadku drogowego, na pasach potrąciła śmiertelnie ciężarną kobietę. Następnie do rozmowy włączyła się inna kobieta podająca się za policjantkę. Gdy 81-latka przerwała rozmowę wychodząc do łazienki gdy wróciła do telefonu już nikt nie odzywał się. Oszuści te sam schemat oszustwa próbowali zastosować wobec innej 81-latki, w trakcie rozmowy "fałszywa policjantka" pytała m.in o pieniądze i złoto, dzięki któremu mogłaby pomóc córce w uniknięciu więzienia. Żadna z tych prób oszustwa nie udała się, seniorzy byli czujni i nie uwierzyli w historię z wypadkiem córki.
 
Jeszcze raz apelujemy o ostrożność w kontaktach telefonicznych z nieznanymi osobami. W trakcie rozmowy nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy faktycznie rozmawiamy z tą osobą za którą się podaje. Jeżeli usłyszymy, że osoba podająca się za policjanta/tkę oferuje załatwienie sprawy poprzez przekazanie pieniędzy możemy być pewni, że to próba oszustwa. Należy zakończyć rozmowę a następnie zadzwonić do osoby o której oszuści mówili i zweryfikować przekazane informacje. Nigdy nie należy godzić się na przekazywanie pieniędzy podesłanym osobom, policjanci NIGDY nie proszą o o przekazanie pieniędzy w celu pomocy najbliższym w uniknięciu kary. Prosimy też każdy taki telefon zgłaszać u dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr tel. 47 704 42 00.

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony