Aktualności

Zareagował widząc nietrzeźwego kierowcę, dzięki temu nie doszło do niepotrzebnej tragedii na drodze

Data publikacji 08.08.2023

Dzięki odpowiedniej reakcji mieszkańca powiatu węgrowskiego zatrzymano nietrzeźwego kierowcę, który wsiadł za kierownicę auta mając ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie. Gdyby nie odpowiednia reakcja kierowcy mogłoby dojść do kolejnej niepotrzebnej tragedii na drodze.

W niedzielę wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informację o zatrzymaniu w Nurze nietrzeźwego kierowcy przez innego kierującego. Gdy na miejsce dojechali ostrowscy policjanci z ruchu drogowego ustalili, że 37-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego w Nurze na jednej z ulic zauważył nissana, którego sposób jazdy wskazywał, że kierowca może być pijany. Mężczyzna pojechał za nissanem i na ul. Ogrodowej udało mu się zatrzymać auto, podszedł do kierowcy i zabrał mu kluczyki. Następnie zadzwonił na nr alarmowy i czekał na przyjazd patrolu. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy nissana 60-letniego mieszkańca gminy Nur, miał ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 60-latkowi prawo jazdy, niebawem odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości, które zagrożone jest karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto sądowym zakazem kierowania autem jednej lub wszystkich kategorii oraz wpłatą od 5 tyś do 60 tyś zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Obywatelskie ujęcie sprawcy przestępstwa określa  Art.  243. Kodeksu Postępowania Karnego

§  1. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.
§  2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.

Dzięki czujności i odpowiedniej reakcji 37-letniego mieszkańca pow.węgrowskiego, który zakończył jazdę nietrzeźwego kierowcy, nie doszło do kolejnej niepotrzebnej tragedii na drodze.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony