Aktualności

Brak odpowiedniej opieki nad psem niesie za sobą konsekwencje

Data publikacji 09.08.2023

Gdy właściciele psów nie opiekują się swoimi pupilami muszą liczyć się z konsekwencjami, zawłaszcza gdy pies nagle wybiegnie na jezdnię tuż przed nadjeżdżające auto.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, wiadomo to już od dawna. Niestety nie każdy właściciel zajmuje się swoim zwierzakiem tak jak powinien.
Wczoraj po południu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji auta z psem w Jelonkach. Na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierującemu oplem 33-letniemu mieszkańcowi pow.ostrowskiego nagle tuż przed auto wybiegł pies. Kierowca nie miał szans aby uniknąć zderzenia ze zwierzęciem. Policjanci ustalili właścicielkę zwierzaka, 28-latka została ukarana mandatem za brak odpowiedniej opieki nad psem.
 
Jeszcze raz przypominamy właścicielom psów o ich obowiązkach. Zwierzę podlega corocznemu obowiązkowemu szczepieniu przeciwko niebezpiecznej dla ludzi jak i zwierząt wściekliźnie. Podczas upałów właściciel ma obowiązek zapewnić psu dostęp do świeżej wody a także zacienione miejsce. Wyprowadzając psa na spacer należy stosować smycz aby trzymać psa pod kontrolą. Jeżeli pies przebywa na podwórku, brama i furtka powinny być zamknięte aby zwierzę nie miało możliwości samowolnego wyjścia poza teren posesji. W sytuacji gdy pies nagle wbiegnie tuż przed nadjeżdżające auto i dojdzie do uszkodzenia pojazdu, właściciel auta może dochodzić rekompensaty za zniszczenia.
 
zdj.poglądowe

asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony