Podsumowanie działań NURD - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań NURD

8 września ostrowscy policjanci prowadzili działania o nazwie Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom.

Podczas prowadzonych w dniu 8 września działań o nazwie NURD ostrowscy policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie przez pieszych i rowerzystów zasad ruchu drogowego. Policjanci odnotowali 12 przyapdków w których piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Działania NURD prowadzone są przez ostrowskich policjantów cyklicznie.

Apelujemy do rowerzystów i pieszych o rozsądek. Przypominamy, że absolutnie zakazane jest przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych. Rowerzysta powinien zatrzymać się przed przejściem i przeprowadzić jednoślad. W przypadku gdy nagle wyjedzie rowerem na przejście kierujący nie będzie miał szans na zahamowanie i dojdzie  do potrącenia, którego konsekwencje zdrowotne i prawne poniesie rowerzysta. W przypadku pieszych przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dozwolone jest w sytuacji gdy odległość od przejścia przekracza 100m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

 

st.sierż Marcin Jeliński

 

 

Powrót na górę strony