Aktualności

Uwaga na niewybuch! – niebezpieczne pozostałości z okresu II wojny światowej

Data publikacji 23.08.2023

W ostatnich dniach dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej dwukrotnie otrzymał informację na temat odnalezionego niewybuchu na terenie powiatu ostrowskiego.

W dniu 12 sierpnia 202r około godziny 19:40 dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Stara Złotoria podczas wykonywanych prac rolnych w rejonie gospodarstwa został znaleziony przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce udali się policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, którzy potwierdzili, że znaleziony przedmiot to granat ręczny F1, pochodzący z II wojny światowej. Policjanci zabezpieczali miejsce do momentu przyjazdu saperów.

W dniu 17 sierpnia 202r około godziny 9:37 dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Koziki podczas wykonywanych prac rolnych został znaleziony przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce udali się policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, którzy potwierdzili, że znaleziony przedmiot to pocisk przeciwpancerny pochodzący z II wojny światowej. Policjanci zabezpieczali miejsce do momentu przyjazdu saperów.

Pamiętajmy że absolutnie nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać znaleziska przypominającego niewybuch. Miejsce, gdzie się znajduje należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych a w szczególności dzieci. O znalezisku należy niezwłocznie powiadomić policję, która zabezpieczy teren do czasu przybycia na miejsce saperów.

mł.asp. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony