Aktualności

Zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

Data publikacji 25.08.2023

Funkcjonariusze ostrowskiej drogówki zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym. W związku ze zmianą przepisów za niestosowanie się do przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym każdego kierowcę czekają poważne konsekwencje.

W dniu 23 sierpnia 2023r na terenie gminy Andrzejewo funkcjonariusze policji z ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu ostrowskiego, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 57 km/h. Kontrola drogowa dla mężczyzny zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy, skierowanym wnioskiem o ukaranie do sądu oraz nałożeniem 13 pkt. za popełnione wykroczenia.

Tego typu kontrole drogowe są systematycznie prowadzone przez funkcjonariuszy ostrowskiej drogówki na terenie powiatu ostrowskiego. Do wytypowania miejsc gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego może służyć między innymi Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, w której każdy z nas może zgłosić dane zagrożenie. Kierowcy, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Pamiętajmy, iż kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość stwarzają zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i też innych uczestników ruchu!


 

mł.asp. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony