Aktualności

Zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

Data publikacji 30.08.2023

Kilka dni temu policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED zatrzymali do kontroli 33-letniego kierującego pojazdem osobowym, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 103 km/h.

W dniu 26 sierpnia 2023r na terenie miejscowości Jasienica funkcjonariusze policji z ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 33-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu ostrowskiego, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h- poruszając się z prędkością 103 km/h. Kontrola drogowa dla mężczyzny zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy, nałożeniem mandatu karnego w wysokości 1500 zł oraz 13 pkt. za popełnione wykroczenia.

Tego typu kontrole drogowe są systematycznie prowadzone przez funkcjonariuszy ostrowskiej drogówki na terenie powiatu ostrowskiego. Do wytypowania miejsc gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego może służyć między innymi Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, w której każdy z nas może zgłosić dane zagrożenie. Kierowcy, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym uprawnienia ulegają zawieszeniu na 3 miesiące, jeśli w tym okresie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten ulega przedłużeniu na kolejne 3 miesiące. W przypadku dalszego niestosowania się do przepisów traci uprawnienia. 

Pamiętajmy, iż kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość stwarzają zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i też innych uczestników ruchu!


 

mł.asp. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony