Aktualności

Zmiany dotyczące wyprzedzania się ciężarówek na drogach szybkiego ruchu

Data publikacji 30.08.2023

Od 1 lipca 2023r zgodnie z nowelizacją Ustawy Prawa o Ruchu Drogowym obowiązuje zakaz wyprzedzania się ciężarówek na drogach szybkiego ruchu

W myśl nowelizacji Ustawy Prawa o Ruchu Drogowym i obowiązujących od dnia 1 lipca 2023r przepisów, na autostradach i drogach ekspresowych obowiązuje zakaz wyprzedzania kierujących pojazdami kategorii N2 i N3. Kierujący w/w pojazdami mają także obowiązek korzystania wyłącznie z dwóch pasów ruchu znajdujących się przy prawej krawędzi jezdni autostrady lub drogi ekspresowej, która posida trzy lub więcej pasów ruchu w jednym kierunku.

Funkcjonariusze ostrowskiej drogówki dokonują systematycznych kontroli w trakcie których napotkani kierowcy, którzy nie będą stosować się do przepisów ruchu drogowego, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Ponadto pamiętajmy, iż kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość jak i też nie stosujący się do przepisów ruchu drogowego stwarzają zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i też innych uczestników ruchu!

mł.asp. Emilia Podbielska


 

Powrót na górę strony