Aktualności

Policja apeluje o zachowanie bezpieczeństwa na placach zabaw

Data publikacji 02.09.2023

Spontaniczna i beztroska zabawa na placach zabaw to przywilej każdego dziecka lecz nie zapominajmy o bezwzględnych zasadach bezpieczeństwa ! Bo dobra zabawa to przede wszystkim bezpieczna zabawa!

Place zabaw znajdujące się na terenie powiatu ostrowskiego są zawsze chętnie i licznie odwiedzane przez najmłodszych. Zabawa to spontaniczność, kreatywność, przyjemność i beztroska. Żeby zabawa była również bezpieczna, odwiedzając place zabaw należy zwrócić uwagę na otoczenie, nawierzchnię oraz sprawność urządzeń. Urządzenia znajdujące się na placu zabaw powinny być dobrze przymocowane do podłoża i stabilne np. Podczas stania, huśtania się czy też skakania dziecka -a jak wiadomo pomysłowość dziecka wielokrotnie nie idzie w parze z bezpieczeństwem. W ostatnim czasie na terenie kraju odnotowano zdarzenia z udziałem nieletnich związane ze spędzaniem czasu wolnego na terenie placów zabaw. Nierzadko tragiczne w skutkach incydenty związane były z nieprawidłowym funkcjonowaniem urządzeń zamontowanych w sposób niewłaściwy, powodujący niestabilność, a tym samym niebezpieczeństwo dla ich użytkowników.

W związku z powyższym policja apeluje aby w miarę swoich możliwości sprawdzić -zwrócić uwagę na funkcjonalność i sprawność urządzeń znajdujących się na terenie obiektu. Upewnijmy się czy w pobliży nie znajdują się żadne niebezpieczne przedmioty czy też przeszkody, które w momencie upadku dziecka mogą stwarzać jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

W momencie ujawnienia zagrożenia bądź uszkodzonego urządzania podejmijmy stosowne działanie- np. pozostawmy kartkę z informacja a w ten sposób zadbamy o bezpieczeństwo również innych uczestników i koniecznie poinformujmy o tym fakcie zarządcę/osobę odpowiedzialną za bezpieczeństwo tego miejsca. 

mł.asp. Emilia Podbielska


 


 


 

Powrót na górę strony