Aktualności

Mazowiecka Grupa SPEED

Data publikacji 04.09.2023

Jazda z nadmierną prędkością to nadal jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. Celem Mazowieckiej Grupy SPEED jest eliminowanie z ruchu kierowców nie stosujących się do znaków drogowych oraz poruszających się z nadmierną prędkością.

W minionym tygodniu ostrowscy policjanci działając w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED ujawnili 74 kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość.

Ponadto w minionym tygodniu na terenie miasta funkcjonariusze policji z ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 52-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu siemiatyckiego, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 61 km/h- poruszając się z prędkością 116 km/h. Kontrola drogowa dla mężczyzny zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy, nałożeniem mandatu karnego w wysokości 2000 zł oraz 14 pkt. za popełnione wykroczenia.

Apelujemy  do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego oraz dostosowaną do aktualnych warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość często prowadzi do tragicznych wypadków drogowych. Siadając za kierownicę należy pamiętać ,iż odpowiadamy za własne życie i zdrowia ale także na życie i zdrowie pozostałych uczestników ruchu drogowego.

mł.asp. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony