Aktualności

Nietrzeźwy kierujący bez uprawnień zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 05.09.2023

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego miał dwa powody aby nie wsiadać za kierownicę auta, był nietrzeźwy i nie miał uprawnień. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego.

W niedzielę przed północą na ul. Sikorskiego ostrowscy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego fordem. 29-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został zabadany na stan trzeźwości miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w bazach danych policjanci otrzymali informacje, że 29-latek wogóle nie ma uprawnień do kierowania autem. Wkrótce 29-latek odpowie przed Sądem za przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości oraz wykroczenie bez wymaganych uprawnień.

Kierowanie autem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

asp. Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony