Aktualności

Sprawca rozboju zatrzymany przez ostrowskich kryminalnych, miał na sumieniu jeszcze inne przestępstwa

Data publikacji 06.09.2023

Ostrowscy kryminalni zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który w miniony weekend uderzył 30-latka a następnie zabrał mu m.in. plecak z laptopem. Policjanci odzyskali skradzionego laptopa a 23-latek z uwagi na popełnione wcześniej przestępstwa trafił na 3 miesiące do aresztu.

W sobotę wieczorem do ostrowskiej komendy zgłosił się 30-letni mężczyzna. Mieszkaniec powiatu ostrowskiego przekazał policjantom, że na jednej z ulic został uderzony w głowę po czym sprawca zabrał mu m.in. plecak w którym był laptop. Sprawę prowadzili ostrowscy kryminalni i w poniedziałek na ul. M. Wołodyjowskiego zatrzymali 23-latka.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna ma na sumieniu jeszcze dwa przestępstwa kradzieży perfum w drogerii pod koniec lipca oraz kradzieży rozbójniczej w drugiej połowie sierpnia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na wystąpienie z wnioskiem do sądu o areszt tymczasowy. Wczoraj na posiedzeniu sąd przychylił się do tego wniosku i zdecydował o zastosowaniu wobec 23-latka 3 miesięcznego aresztu.

Za przestępstwo rozboju grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony