Aktualności

Ciepła i słoneczna wrześniowa aura to idealne warunki do jazdy autem, nie zwalnia to jednak nas kierowców z zachowania ostrożności na drodze

Data publikacji 07.09.2023

Początek września zaskoczył nas wyjątkowo ciepłymi i słonecznymi dniami. Taka pogoda to idealne warunki dla kierowców do jazdy, nie zapominajmy jednak o rozsądku za kierownicą aby bezpiecznie dojechać do celu podróży.

Od kilku dni mamy wręcz idealną pogodę do jazdy - ciepłe i pełne słońca dni. Zanim wyruszymy w trasę zadbajmy o okulary przeciwsłoneczne chroniące przed oślepiającym słońcem. Czysta szyba do podstawa dobrej widoczności i bezpiecznej jazdy dlatego warto uzupełnić zbiornik płynem do spryskiwaczy. Niestety to właśnie podczas takich idealnych warunków atmosferycznych częściej dochodzi do wypadków drogowych kończących się trwałym kalectwem lub śmiercią. Słońce, wysoka temperatura i sucha nawierzchnia sprawia, że częściej wciskamy mocniej pedał gazu nie myśląc o konsekwencjach. Pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynymi osobami korzystającymi z drogi a każde ryzykowne i nieodpowiedzialne zachowanie wpływa na pogorszenie bezpieczeństwa na jezdni.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony