Na targowisku miejskim uważaj na kieszonkowców - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na targowisku miejskim uważaj na kieszonkowców

W poniedziałkowy ranek targowisko miejskie przyciąga tłumy osób kupujących i sprzedających. Zajęci zakupami ułatwiamy zadanie kieszonkowcom, którzy wykorzystują nasze roztargnienie i pośpiech. Wówczas najłatwiej możemy stracić portfel z dokumentami i pieniędzmi..

W poniedziałek na targowisku miejskim przykra sytuacja przydarzyła się 69-letniej mieszkance naszego powiatu. Kieszonkowiec wykorzystując jej nieuwagę wyjął z torebki portfel z dowodem osobistym oraz pieniędzmi w kwocie kilkuset złotych. 

W związku z tą kradzieżą apelujemy do wszytkich osób robiących zakupy na różnego rodzaju targach o ostrożność. Podczas robienia zakupów pilnujmy torebek i portfeli. Panie najlepiej aby trzymały torebki zasunięte w zasięgu wzroku, blisko ciała. Natomiast Panowie powinni nosić portfele w wewnętrznych kieszeniach odzieży,w natłoku ludzi utrudni to złodziejowi kradzież.

Pamiętajmy, że w przypadku zgubienia dokumentów w postaci dowodu osobistego, prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego należy ten fakt zgłosić w urzędzie który wydał ten dokument. Uchroni to nas przed przykrymi konsekwencjami finansowymi np. w postaci zaciągniętej pożyczki przez inne osoby.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony