Aktualności

Dwóch mieszkańców powiatu ostrowskiego dotkliwie pobiło 54-letniego mężczyznę, zostali zatrzymani, najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie

Data publikacji 12.09.2023

Dwaj mężczyźni w wieku 34 i 35 lat (jeden z nich był poszukiwany) dotkliwie pobili 54-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły prokuratorowi na wystąpienie do sądu o zastosowaniu wobec obydwu sprawców środka zapobiegawczego. W piątek zapadła decyzja wymiaru sprawiedliwości o umieszczeniu obydwu mężczyzn w areszcie na okres 3 miesięcy.

W środę (6.09) przed północą dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Ostrowi Mazowieckiej, że do okien jego domu zapukał mężczyzna proszący o pomoc. Zgłaszający, przekazał, że mężczyzna był pobity. Na miejsce pojechali ostrowscy policjanci, aby ustalić co się wydarzyło. Wezwany do pobitego 54-latka zespół ratownictwa medycznego zdecydował z uwagi na obrażenia mężczyzny przewieźć go do szpitala na badania. Policjanci pracowali na miejscu, aby ustalić okoliczności całego zajścia. W zatrzymaniu jednego ze sprawców pomógł przewodnik z psem tropiącym. „Niezawodny psi nos” doprowadził w okolice miejsca zamieszkania 54-latka, gdzie przebywał jeden ze sprawców 35-latek. Mężczyzna w momencie zatrzymania miał 2 promile alkoholu w organizmie, ponadto był poszukiwany do kary pozbawienia wolności na okres 9 miesięcy. 35-latek trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci dalej pracowali nad zatrzymaniem drugiego ze sprawców i już w czwartek wczesnym rankiem ostrowscy kryminalni zatrzymali 34-latka.

Zebrane przez policjantów wydziału kryminalnego dowody pozwoliły prokuratorowi na przedstawienie obydwu mężczyznom zarzutów „dotkliwego” pobicia 54-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Z uwagi na charakter całego zajścia prokurator postanowił wystąpić do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. W piątek sąd zadecydował o umieszczeniu obydwu sprawców w areszcie na okres 3 miesięcy. Dodatkowo 35-latek ma na koncie 9-miesięczną karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo.

Obydwu mężczyznom grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony