Aktualności

Jechał zbyt szybko został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego

Data publikacji 13.09.2023

Niestety kierowcy nie zważają na niebezpieczeństwo jakie stwarzają jadąc z nadmierną prędkością poprzez obszar zabudowany, wówczas muszą liczyć się z konsekwencjami prawno-finansowymi.

W poniedziałek po południu w Glinie nad bezpieczeństwem pieszych/rowerzystów i kierowców czuwał patrol ruchu drogowego. Tam został zatrzymany kierujący oplem 34-letni mieszkaniec woj.dolnośląskiego. Powodem kontroli drogowej była nadmierna prędkość, mężczyzna jechał przez obszar zabudowany 106km/h. Z policyjnej bazy danych wynikało, że mężczyzna miał już podobne wykroczenie na sumieniu. Z uwagi na popełnione wykroczenie w ramach recydwy został ukarany 3000zł mandatem oraz 13 pkt karnymi. Oczywiście kierowca stracił też prawo jazdy na 3 miesiące.

Obszar zabudowany to szczególne miejsce i dlatego jazda z nadmierną prędkością jest tam wyjątkowo niebezpieczna. Kierowca musi liczyć się z tym, że na drodze może pojawić się pieszy czy też rowerzysta a przy jeździe z nadmierną prędkością nietrudno o tragedię. Dlatego apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i stosowanie się do obowiązujących znaków drogowych i przepisów.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony