Aktualności

Otworzyła przesłane linki, zamiast zarobić na sprzedaży straciła prawie kilkanaście tyś zł

Data publikacji 13.09.2023

Otwieranie przesłanych przez n/n osoby linków może skończyć się zainstalowaniem oprogramowania ułatwiającego dostęp przestępcom do rachunku bankowego. Wówczas zamiast otrzymać pieniądze narażamy się na ich stratę.

Wczoraj 25-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła, że padła ofiarą oszustwa podczas internetowej sprzedaży. Kobieta zamieściła na jednym z portali informację o sprzedaży odzieży. Odezwała się do niej osoba zainteresowana kupnem. Kupująca przekazała, że aby 25-latka mogła odebrać pieniądze za sprzedaną odzież musi zalogować się za pośrednictwem linku, który otrzyma e-mailem. Niestety 25-latka tak zrobiła, po otwarciu linka podała swoje dane dostępowe do rachunku bankowego. Jak się później okazało zamiast otrzymać pieniądze za sprzedaną odzież, 25-latka straciła kilkanaście tyś zł.

Drodzy mieszkańcy powiatu ostrowskiego kupujący/sprzedający przez internet, jeszcze raz przypominamy aby ABSOLUTNIE NIGDY nie otwierać linków przesłanych przez nieznane osoby. Niestety w ten sposób instalujemy u siebie oprogramowanie umożliwiające przestępcom dostęp do pieniędzy zgromadzonych na rachunku bankowym. Wówczas przestępcy mogą bez żadnych przeszkód dokonywać przelewów.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony