Aktualności

"Kierowco nie polujemy na zebrach" wspólna akcja ostrowskich policjantów i uczniów szkoły w Komorowie

Data publikacji 14.09.2023

Od poniedziałku do piątku trwa akcja "Kierowco nie polujemy na zebrach", której celem jest przypomnienie kierującym o zachowaniu szczególnej ostrożności przy przejściach dla pieszych.

Od 11 do 15 września b.r trwa akcja profilaktyczna "Kierowco nie polujemy na zebrach". Celem tego przedsięwzięcia jest przypomnienie kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności przy przejściach dla pieszych. Nie znaczy to, że piesi nie mają żadnych obowiązków, również powinni przestrzegać przepisów ruchu drogowego gdy zamierzają skorzystać z przejścia dla pieszych.

Wczoraj w akcję ostrowskich policjantów włączyli się uczniowie klas 2 i 3 PSP im. płk.dypl. Ludwika Bociańskiego. Wybór miejsca nie był przypadkowy, szkoła znajduje się przy drodze W 627 gdzie panuje wzmożony ruch zarówno aut osobowych jak i ciężarowych, ponadto niedaleko przejścia jest ostry zakręt. Po spotkaniu policjantów z dzieci na temat przepisów dot. pieszych, uczniowie przeszli z transparentami do przejścia znajdującego się przy szkole, aby przypomnieć kierowcom o zachowaniu ostrożności.

Jeszcze raz apelujemy do kierowców o zachowaniu ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych. Drodzy piesi nie zapominajcie o zasadach ruchu drogowego gdy korzystacie z jezdni.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony