Aktualności

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po zgłoszeniu

Data publikacji 15.09.2023

Młodzi mieszkańcy powiatu ostrowskiego zareagowali widząc nietrzeźwego kierowcę auta, mężczyzna został zatrzymany miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj późnym wieczorem na ul. Szpitalnej obok dwójki młodych mężczyzn siedzących w aucie zaparkował seat. Kierowca najpierw przez szybę rozpoczął rozmowę a po chwili wysiadł i poprosił o zapalniczkę. Gdy zgłaszający poczuł od niego silną woń alkoholu, zadzwonił pod nr alarmowy. Na miejsce przyjechali policjanci i zbadali stan trzeźwości 34-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 34-latkowi prawo jazdy, za popełnione przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed Sądem.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) które jest przestępstwem, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania autem jednej lub wszystkich kategorii oraz wpłatą od 5 tyś do 60 tyś zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony