Aktualności

Nietrzeźwy kierujący bez uprawnień, podczas zatrzymania znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów, za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem

Data publikacji 19.09.2023

Małkińscy policjanci po zgłoszeniu zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, kierującego autem mimo, że nie miał uprawnień. W trakcie zatrzymania mężczyzna kierował wulgaryzmy wobec policjantów i naruszył ich nietykalność cielesną, za popełnione przestępstwa odpowie przed Sądem.

W niedzielę wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy bmw, jeżdżącym w Orle. Na miejsce pojechali małkińscy policjanci i zatrzymali kierującego 28-latka z powiatu ostrowskiego. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie. W trakcie zatrzymania mężczyzna kierował wobec policjantów słowa wulgarne, ponadto naruszył ich nietykalność cielesną. 28-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania autem w stanie nietrzeźwości, znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności cielesnej, ponadto odpowie przed sądem za kierowanie autem bez uprawnień.

Zgodnie z Art.  222. § 1. Kodeksu Karnego
Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.
 
asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony