Aktualności

Jeśli nie chcesz stracić pieniędzy nie podawaj kodów do autoryzacji transakcji bankowych i nie otwieraj linków przesłanych przez obce osoby

Data publikacji 24.09.2023

Niestety kolejni mieszkańcy powiatu ostrowskiego stracili niemałe pieniądze. Mężczyzna przekazał kod do autoryzacji a kobieta otworzyła przesłany link.

Wczoraj 24-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego zgłosił oszustwo. Mężczyzna odebrał telefon od osoby podającej się za pracownika portalu ogłoszeniowego. 24-latek aby odebrać pieniądze za sprzedaż podał kod do autoryzacji transakcji bankowej i potwierdził płatność. Zdziwił się, gdy okazało się, że zamiast otrzymać pieniądze z jego rachunku zniknęły 2 tyś zł.
 
Kolejne zgłoszenie o oszustwie wpłynęło w piątek od 49-letniej mieszkanki powiatu ostrowskiego. Z kobietą skontaktowała się osoba rzekomo zainteresowana zakupem odzieży. Po podaniu nr tel 49-latka otrzymała link, który niestety otworzyła. Następnie do zgłaszającej zadzwoniła kobieta i poprosiła ją o zalogowanie się na rachunku bankowym oraz podanie kodów weryfikacyjnych. Wówczas 49-latka przekonała się jak wielki popełniła błąd, z jej rachunku w dwóch przelewach wypłacono łącznie ponad 15 tyś zł. Sprawę prowadzą ostrowscy policjanci z wydziału kryminalnego.
 
PONOWNIE APELUJEMY ABY ABSOLUTNIE NIKOMU NIE PRZEKAZYWAĆ KODÓW DO AUTORYZACJI TRANSAKCJI BANKOWYCH ORAZ NIE OTWIERAĆ LINKÓW PRZESŁANYCH PRZEZ OBCE OSOBY. To obecnie najprostsza droga do ułatwienia przestępcom dostępu do rachunku bankowego, wtedy wystarczy chwila i konto zostaje "wyczyszczone".

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony