Aktualności

Nie ryzykuj kierując autem na "podwójnym gazie", sprawdź swój stan trzeźwości w ostrowskiej komendzie

Data publikacji 29.09.2023

W recepcji ostrowskiej komendy kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić stan trzeźwości, przed planowanym wyjazdem autem. Nietrzeźwi kierowcy są sprawcami śmiertelnych wypadków drogowych, dlatego nie warto ryzykować.

Przed nami weekend kończący wrzesień i rozpoczynający październik. Jeśli jesteś odpowiedzialnym kierowcą i nie jest Ci obojętne własne zdrowie/życie oraz dobro rodziny i masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, możesz bezpłatnie zbadać się w recepcji ostrowskiej komendy. Wystarczy chwila i będziesz wiedział, czy bez konsekwencji możesz usiąść za kierownicą auta.

Jeżeli dzień wcześniej piłeś alkohol i planujesz kierować autem a nie wiesz czy już jesteś trzeźwy, możesz to bezpłatnie zweryfikować w recepcji ostrowskiej komendy. Jedna zła decyzja może wpłynąć na Twoje życie i rodziny oraz innych osób, które przypadkiem spotkasz na swojej drodze. Jeżeli dzień po nie jesteś pewny swojego stanu trzeźwości, nie ryzykuj przyjdź i zbadaj się na Promilerze w recepcji ostrowskiej komendy. Badanie zajmie tylko chwilę i zyskasz pewność czy możesz kierować autem.

Pamiętaj! kierowanie autem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności, sądowym zakazem kierowania autem jednej lub wszystkich kategorii oraz wpłatą od 5 tyś do 60 tyś zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony