Aktualności

Ostatnie spotkania z dziećmi w ramach "Bezpiecznej drogi do szkoły"

Data publikacji 29.09.2023

Wrzesień dobiega końca więc w tym tygodniu prowadziliśmy ostatnie spotkania z najmłodszymi uczniami w ramach "Bezpiecznej drogi do szkoły".

"Bezpieczna droga do szkoły" to działania policjantów skierowane do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Ich celem jest nauka dzieci rozpoczynających edukację zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Podczas spotkań rozmawialiśmy z najmłodszymi mieszkańcami powiatu ostrowskiego na temat bezpiecznego przechodzenia przez ulicę w miejscach do tego przeznaczonych tj. przejściach z i bez sygnalizacji świetlnej. Ponadto przypominaliśmy, że wraz z rozpoczęciem jesieni wcześniej zapada zmrok i dla własnego bezpieczeństwa należy mieć odblaski ( poza obszarem zbaudowanym, na nieoświetlonej jezdni pozbawionej chodnika). Dodatkowo przytaczaliśmy przykłady sytuacji w jakiej należy skorzystać z nr alarmowego 112.

Spotkania w ramach "Bezpiecznej drogi do szkoły" tym razem odbyły się w Przedszkolu Miejskim Nr 1, Przedszkolu Miejskim nr 3, SP nr 3 im. J. Korczaka oraz ZSP im. mjr. H. Sucharskiego w Jelonkach.

asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony