Aktualności

Dzień otwarty w ostrowskiej komendzie

Data publikacji 04.10.2023

Wczoraj w ostrowskiej komendzie odbył się dzień otwarty zorganizowany po raz rugi w tym roku. Jego celem było zaprezentowanie mieszkańcom służby w Policji od tzw. "kuchni".

Wizyta wszystkich gości rozpoczynała się od "serca" komendy jakim jest Stanowisko Dowodzenia potocznie nazywane "dyżurką". Tam zobaczyli na czym polega służba dyżurnego i jego zastępcy oraz kiedy należy skorzystać z nr alarmowego 112. Kolejnym punktem wycieczki po komendzie była świetlica, tam nasi goście poznali strukturę komendy oraz czym zajmują się poszczególne wydziały. Odwiedziny ostrowskiej komendy były również doskonałą okazją do wcielenia się w technika kryminalistyki i poznania daktyloskopii- każdy mógł zdjąć odciski linii papilarnych. Ta część kończyła się upominkami w postaci odblasków oraz słodkości.

Tego dnia nie mogło zabraknąć spotkania z ostrowskim liskiem oraz możliwości sprawdzenia jak wygląda radiowóz od środka. Nie brakowało również chętnych do tego aby wsiąść na policyjny motocykl. Dodatkową atrakcją było spotkanie z przewodnikiem psa. Policjant opowiedział na czym polega jego służba z psem oraz przygotował krótki pokaz umiejętności czworonożnego funkcjonariusza.

W tym czasie również inne osoby zainteresowane służbą w Policji mogły poznać procedurę naboru.

Wszystkie osoby zainteresowane służbą w Policji zapraszamy do Zespołu Kadr i Szkolenia od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30, informacje pod nr tel. 47 704 42 23

 

asp. Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony