Aktualności

Sądowy zakaz kierowania, kierowcy w stanie po użyciu i nietrzeźwości, to wynik wczorajszej popołudniowej kontroli wykonanej przez policjantów z ruchu drogowego

Data publikacji 04.10.2023

Ostrowscy policjanci z ruchu drogowego tylko podczas godziny zatrzymali aż 3 kierowców którzy popełnili dwa przestępstwa i wykroczenie.

Wczoraj po południu ostrowscy policjanci pełnili służbę na ul. W.Sikorskiego. Tam kontrolowali kierowców aut. Tylko w przeciągu godziny zatrzymali 3 osoby (dwóch kierowców popełniło przestępstwo, jeden wykroczenie).

51-latek z powiatu ostrowskiego kierował motorowerem w stanie po użyciu alkoholu (0,38 promila alkoholu w organizmie). Natomiast 64-latek również z powiatu ostrowskiego kierował mazdą mimo, że miał sądowy zakaz kierowania autem. Kolejny zatrzymany kierowca to 60-latek z powiatu ostrowskiego, który kierował motorowerem mając 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Każdy z zatrzymanych kierowców odpowie przez sądem za popełnione błędy.

Każdy kto decyduje się na kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości musli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Od 1 października jest to kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony