Aktualności

Poranne działania "trzeźwość"

Data publikacji 05.10.2023

Ostrowscy policjanci z ruchu drogowego wczoraj wczesnym rankiem kontrolowali trzeźwość kierowców. Niestety dwaj kierujący wykazali się nieodpowiedzialnością wsiadając za kierownicę auta po wypiciu alkoholu.

Wczoraj rano na ul. Różańskiej ostrowscy policjanci z ruchu drogowego kontrolowali trzeźwość kierowców. Niestety dwaj kierowcy postąpili nieodpowiedzialnie wsiadając za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

46-letni mieszkaniec powiatu makowskiego kierował mercedesem mając 1,4 promila alkoholu w organizmie. Natomiast 55-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego kierował mitsubishi mając 0,2 promila alkoholu w organizmie. Obydwu kierowcom zatrzymano prawo jazdy, niebawem odpowiedzą przed sądem. Pierwszy za popełnienie przestępstwa a drugi wykroczenia.

Jeszcze raz apelujemy do kierowców o więcej zdrowego rozsądku. Jeżeli palnują podróż autem na siedzeniu kierowcy nie warto ryzykować i pić alkohol dzień czy wieczór wcześniej. W ten sposób ryzkujemy dotkliwymi konsekwencjami prawno-finansowymi. Ponadto kierowanie autem po wypiciu alkoholu to nadal jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych.

zdj. poglądowe

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony