Aktualności

Prace polowe są niebezpieczne jeżeli wykonywane są przez osoby nietrzeźwe

Data publikacji 06.10.2023

Trwają prace polowe, jeżeli wykonywane są przez osoby nietrzeźwe mogą skończyć się wypadkiem.

Wczoraj po południu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku na terenie gminy Stary Lubotyń podczas prac polowych. Na miejscu obecny był zgłaszający 57-latek, który przekazał policjantom, że jego 42-letni sąsiad pomagał mu w zbieraniu, przewożeniu i wysypywaniu kiszonki. Gdy 42-latek wszedł na przyczepę samozbierającą aby wygarnąć resztki kiszonki nagle załamała się pod nim deska i belka przygniotła mu nogę. Z uwagi na obrażenia mężczyzna został przewieziony do szpitala na badania. Jak się okazało zarówno 57 i 42 -latek byli nietrzeźwi, zgłaszający miał 0,9 promila alkoholu w organizmie a pokrzywdzony 42-latek 0,7 promila. Sprawę prowadzą policjanci z wydziału kryminalnego
.
Apelujemy do rolników - mieszkańców powiatu ostrowskiego o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania wszelakich prac polowych aby nie doszło do nieszczęścia.
- nie wykonuj żadnych prac pod wpływem alkoholu, nie pozwalaj też na to innym osobom
- nie dopuszczaj do kierowania maszynami/pojazdami rolniczymi osobom nieuprawnionym,
- nie przewoź innych osób na przyczepach,
- nie zezwalaj dzieciom na zabawę w pobliżu niebezpiecznych narzędzi, szkodliwych substancji chemicznych oraz pracujących maszyn rolniczych.
 
Zachowując podstawowe zasady bezpieczeństwa unikniemy sytuacji groźnych dla naszego zdrowia a nawet życia.

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony