Aktualności

UWAGA! Nie ufaj bezgranicznie obcym osobom z którymi rozmawiasz przez telefon, taka rozmowa może Cię drogo kosztować

Data publikacji 17.10.2023

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego zaufał obcej osobie, która dzwoniąc do niego podała się za pracownika banku, niestety mężczyzna uwierzył w historię o włamaniu na jego rachunek bankowy i stracił prawie 200 tyś zł.

W piątek 38-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego zgłosił oszustwo. Dzień wcześniej odebrał telefon od rzekomego pracownika jego banku. Mężczyzna przekazał 38-latkowi, że właśnie zarejestrowali włamanie na jego konto i aby nie stracił wszystkich pieniędzy powinien przelać je na rachunek podany przez "pracownika banku" Niestety 38-latek bezgranicznie zaufał rozmówcy i w kilku przelewach przesłał na podany nr rachunku zgromadzone pieniądze. Łącznie mężczyzna stracił prawie 200 tyś zł.
 
Ponownie apelujemy o mieszkańców powiatu ostrowskiego o ostrożność w kontaktach telefonicznych z obcymi osobami. Podczas rozmowy nie jesteśmy w stanie zweryfikować tożsamości rozmówcy dlatego należy zakończyć rozmowę i udać się do palcówki banku aby sprawdzić przekazaną wiadomość. W ten sposób uchronimy się przed oszustwem i stratą oszczędności życia.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony