Aktualności

Jechał drogą S-8 aż 201km/h, został zatrzymany przez patrol SPEED i ukarany mandatem w kwocie 2500zł oraz 15 pkt karnymi

Data publikacji 17.10.2023

Niestety są kierowcy, którzy za nic mają swoje bezpieczeństwo oraz innych kierowców. Takie osoby muszą liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami prawnymi. Ostroswcy policjanci w ostatnim czasie zatrzymali kierowcę vw jadącego 201 km/h.

Mazowiecka Grupa SPEED w skład, której wchodzą również ostrowscy policjanci z ruchu drogowego ma za zadanie reagować na wykroczenia dotyczące jazdy z nadmierną prędkością, zagrażającą bezpieczeństwu na jezdni innym uczestnikom ruchu drogowego. Podczas codziennej służby policjanci patrolują drogi wojewódzkie oraz ekspresowe, gdzie kierowcy często pozwalają sobie mocniej wcisnąć gaz.

W miniony czwartek (12.10) rano policjanci patrolowali drogę S-8, w pobliżu Nagoszewa videorejestrator uchwycił kierowcę vw jadącego z prędkością 201kmh. Patrol zatrzymał kierowcę do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 56-latek z powiatu wołomińskiego. Za jazdę z prędkością 201km/h mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2500zł, a do jego konta dopisano 15 punktów karnych.

Niestety większość kierowców zapomina, że żadne auto nie uchroni kierowcy przed śmiercią, jeżeli będzie jechał z nadmierną prędkością. Wówczas wystarczy jeden nieostrożny ruch kierownicą lub nagłe hamowanie poprzedzającego auta i nieszczęście gotowe kończące się trwałym kalectwem albo śmiercią. W związku z tym apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami, aby każda podróż autem kończyła się szczęśliwym powrotem do domu.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony