Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 18.10.2023

Tylko od piątku do poniedziałku ostrowscy, małkińscy i nurscy policjanci zatrzymali aż 4 kierowców będących pod działaniem alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Osoby kierujące autem po wypiciu alkoholu stwarzają poważne zagrożenie dla siebie jak i innych osób - kierowców, rowerzystów i pieszych. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może mieć tragiczne skutki, nietrzeźwi kierowcy są sprawcami śmiertelnych wypadków drogowych. Ostrowscy, małkińscy i nurscy policjanci aby zapobiec tragedii na drodze zatrzymują kierowców, którzy po wypiciu alkoholu "wsiedli za kierownicę" auta. Tylko od piątku do poniedziałku zatrzymali 4 kierowców pod działaniem alkoholu.

W piątkowy poranek na ul. gen. W. Sikorskiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę renault, 44-latek z powiatu wielickiego miał 0,4 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę policjanci zatrzymali aż 2 nietrzeźwych kierowców. Po godz. 2:00 policjanci z nurskiego posterunku na terenie Nura zatrzymali kierowcę vw. 35-latek z powiatu zambrowskiego miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia w południe w Ostrowi Mazowieckiej na ul. S.Okrzei ostrowscy dzielnicowi zatrzymali kierowcę audi. 37-latek z powiatu ostrowskiego miał 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast w poniedziałek po południu w Małkini Dolnej małkińscy policjanci zatrzymali kierowcę fiata. 56-latek z powiatu ostrowskiego miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy. Przypominamy, że kierowania autem w stanie nietrzeźwości czyli powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony