Aktualności

Kolejne nietrzeźwe poranki w powiecie ostrowskim

Data publikacji 19.10.2023

Ostrowscy policjanci z ruchu drogowego od wczoraj prowadzili kolejne akcje pn. "Trzeźwy poranek", zatrzymano dwóch kierowców po użyciu alkoholu.

Nietrzeźwość kierowcy to nadal główna przyczyna śmiertelnych wypadków drogowych. W związku z tym ostrowscy policjanci z ruchu drogowego wczoraj i dziś rano prowadzili akcję "Trzeźwy poranek". Policjanci badali stan trzeźwości kierowców, w dwóch przypadkach kierowcy zdecydowali się na prowadzenie auta po wypiciu alkoholu.
 
Wczoraj przed godz. 8:00 na ul. A.Krajowej 40-latek z powiatu ostrowskiego kierując mercedesem miał 0,3 promila alkoholu w organizmie. Drugi nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany dziś rano na ul. Lubiejewskiej. 46-latek z powiatu ostrowskiego kierował vw mając 0,4 promila alkoholu w organizmie.
 
Ponownie apelujemy do kierowców o rozsądek i niewsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. W każdym przypadku gdy stan trzeźwości kierowcy budzi wątpliwości prosimy o telefon pod nr 112 lub bezpośrednio do dyżurnego 47 704 42 00. Jeden telefon może zapobiec tragedii na drodze.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony