Aktualności

Nie bądźmy obojętni na los osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu

Data publikacji 20.10.2023

Gdy temperatura na zewnątrz spada, nie zapominajmy o osobach potrzebujących pomocy. Nie bądźmy obojętni na ich los i alarmujmy Policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Co roku wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz ostrowscy policjanci sprawdzają miejsca zamieszkania starszych, samotnych osób oraz bezdomnych, aby nie doszło do tragedii.

Ciepłe dni i noce za nami. Z każdym dniem musimy spodziewać się ochłodzenia. W związku z tym ostrowscy policjanci co roku w okresie jesienno-zimowym sprawdzają miejsca zamieszkania osób starszych, schorowanych oraz m.in pustostany gdzie mogą przebywać osoby bezdomne i nietrzeźwe aby nie doszło do tragedii. Niezmiennie zwracamy się również z apelem do mieszkańców powiatu ostrowskiego o przekazywanie inoformacji o osobach nietrzeźwych, bezdomnych czy samotnych i schorowanych, których życie lud zdrowie może być zagrożone ze względu na niską temperaturę. Tego typu sytuacje należy zgłaszać pod nr alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr tel. 47 704 42 00.

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony