Aktualności

Seniorzy z powiatu ostrowskiego "Poznali te numery" w Europejski Dzień Seniora

Data publikacji 20.10.2023

Ostrowscy i małkińscy policjanci w ramach obchodzonego dziś Europejskiego Dnia Seniora odwiedzili w klubach starszych mieszkańców powiatu aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Spotkania odbyły się w ramach kampanii społecznej #Znam te numery" , która powstała we współpracy KGP, TV Puls, Poczty Polskiej i Fundacji "Pod dębem".

20 października to wyjątkowa data, dziś przypada Europejski Dzień Seniora. Ostrowscy policjanci zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi z małkińskiego komisariatu postanowili wykorzystać okazję i spotkać się z seniorami mieszkającymi na terenie powiatu. Celem wizyt były rozmowy na temat bezpieczeństwa w domu i poza nim.
 
Małkińscy dzielnicowi już wczoraj przeprowadzili akcję wspólnie z przedstawicielkami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i UG z Małkini Górnej. W ramach, której przygotowano dla seniorów m.in odblaski. Podczas rozmów z mieszkańcami gminy Małkinia Górna przypomniano o obowiązku stosowania elementów odblaskowych oraz o metodach oszustw m.in na policjanta, prokuratora, których ofiarami padają seniorzy. Ponadto dziś dzielnicowy z małkińskiego komisariatu odwiedził seniorów z klubów w Prostyni i Małkini Górnej gdzie również rozmawiał o bezpieczeństwie, na zakończenie przekazał m.in odblaski ufundowane przez Urząd Gminy w Małkinini Górnej.
 
Również dziś policjanci zajmujący się profilaktyką odwiedzili seniorów z ostrowskiego Klubu Senior +. Podczas wizyty omówiono kampanię społeczną # Znam te numery w ramach, której przytoczono rodzaje oszustw gdzie ofiarami są osoby starsze. Ponadto przypomniano o stosowaniu odblasków wieczorową porą oraz zasadzie działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodatkowo przed zbliżającym się 1 listopada uczulono o zachowaniu czujności podczas prac porządkowych przy grobach najbliższych aby nie paść ofiarą kradzieży. Na zakończenie spotkania przekazano kamizelki odblaskowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w ramach programu "Razem bezpieczniej".

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony