Aktualności

Jeżeli nie chcesz stracić pieniędzy, sprawdzaj informacje gdy znajomy lub bliska Ci osoba prosi o pożyczkę

Data publikacji 24.10.2023

W związku z kolejnymi oszustwami poprzez komunikatory społecznościowe, apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o większą ostrożność oraz sprawdzanie czy to bliski/znajomy wysłał prośbę o pomoc finansową.

W sobotę do mieszkanki powiatu ostrowskiego miała napisać córka z prośbą o przesłanie pieniędzy potrzebnych na telefon. Niestety kobieta nie sprawdziła tej informacji, tylko przelała pieniądze na wskazany nr rachunku. Dopiero po fakcie kobieta zorientowała się, że została oszukana, niestety straciła prawie 4000zł.

Natomiast w niedzielę wieczorem mieszkaniec powiatu ostrowskiego zgłosił włamanie na jego konto na portalu społecznościowym. Sprawca w jego imieniu prosił znajomych o przesłanie kodu do autoryzacji transakcji bankowych. Niestety dwie osoby uwierzyły przestępcom i straciły łacznie 300zł.

Jeszcze raz apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o więcej ostrożności podczas kontaktów za pośrednictwem portali społecznościowych. Przestępcy włamują się na konta i pisząc w imieniu właściciela proszą o pomoc finansową. W takiej sytuacji skontaktujmy się z tą osobą i zapytajmy czy faktycznie wysłała taką prośbę. W ten sposób unikniemy straty pieniędzy.

 

asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony