Aktualności

Kierował autem mając 1,8 promila alkoholu w organizmie, został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego

Data publikacji 25.10.2023

Osoby decydujące się na kierowanie autem po wypiciu alkoholu muszą mieć świadomość dotkliwych konsekwencji finansowo-prawnych.

Wczoraj po południu ul. Sikorskiego patrolowali policjanci z ruchu drogowego. Zatrzymali tam do kontroli drogowej kierującego fiatem. 42-latek z powiatu ostrowskiego został zbadany na stan trzeźwości, miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 42-latkowi prawo jazdy. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.
 
Osoba kierująca autem, mająca ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie popełnia przestępstwo. Za ten czyn grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Jednocześnie apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o reakcję w stosunku do osób decydujących się na kierowanie autem po wypiciu alkoholu. Jeżeli nie ma możliwości powstrzymania takiej osoby od jazdy, warto zadzwonić na nr alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego ostrowskiej komendy 47 704 42 00. Zbyt dużo osób straciło życie przez nietrzeźwych kierowców, jeden telefon może zapobiec kolejnej niepotrzebnej tragedii na drodze.

asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony